Za koněm na lyžích
Za koněm na lyžích

Tažen za koněm přináší nový způsob zábavy

Tažení na lyžích za koněm se v poslední době stává populárnější než dříve. Skijöring, jak se tomuto sportu říká, pochází z Norska. Pokud toužíte po něčem originálním, je skijöring určitě to pravé.  Jezdec na lyžích drží v rukou malou hrazdičku, která je lanem připoutaná ke koni. Kůň je pro tento sport speciálně vycvičený. Na koni sedí zkušený jezdec, který po celou dobu sleduje, zda jezdec na lyžích nemá nějaký problém. Při jakémkoliv pochybení, okamžitě zastavuje koně. Jezdec na koni musí dávat veliký pozor při vjíždění do zatáček, aby lyžaře neohrozila odstředivá síla.

Mezi základní výbavou nechybí přilba, lyžařské brýle a samozřejmě rukavice. Tento zážitek je zatím neobvyklý, ale postupem času se více a více rozšiřuje mezi lyžaře a milovníky zimních sportů.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
pro dospělé
89%
pro děti
61%
pro muže
100%
pro ženy
95%
vzrušení
63%
nadšení
60%
strach
40%
časově náročné
37%
náročné fyzicky
67%
zábavnost
38%

Ignac
pro ženy 100%
pro muže 100%
pro děti 50%
pro dospělé 100%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.